بهین رایانه نقشینه

لوگو شرکت بهین رایانه نقشینه

دپارتمان تحقیق و توسعه

شرکت بهین رایانه نقشینه طی سالهای گذشته همواره تلاش نموده علاوه بر تولید محصولات هایتک الکترونیک، در بخش تحقیق و توسعه(R&D) نیز دانش روز دنیا را به کار گیرد. با توجه به رشد سریع فناوری‌ها و دانش الکترونیک در دنیا، تیم تحقیقاتی ما همواره در حال تحقیق بر روی تغییرات و به روز رسانی دانش مجموعه هستند. طراح‌های تحقیقاتی بر روی پروژه‌های کاربردی در حوزه فناوری‌های نوین از فعالیت‌های اصلی دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت بوده است. در همین راستا واحد تحقیق و توسعه، امکان ارائه راهکارهای نوین جهت توسعه و هوشمندسازی فرایندها را در صنایع و مراکز گوناگون دارد.

به عنوان بخشی از رویکرد تحقیق و توسعه نوآورانه شرکت، می‌توان به طراحی و ساخت دستگاه CTD اشاره نمود. این دستگاه جهت استفاده در مخازن پشت سد، دریاچه‌ها و سنجش پارامترهای عمق، دما، هدایت الکتریکی و کلروفیل طراحی گردیده است. این دستگاه قابلیت پایش پارامترهای مورد اشاره را تا عمق 50 متر دارد، همچنین امکان مشاهده آنلاین موارد مورد سنجش را در زمان استفاده برای کاربر هموار می‌سازد.

یکی دیگر از فعالیت‌های توسعه‌ای شرکت در راستای هوشمند‌سازی صنعت کشاورزی است. بخشی از تحقیقات، منجر به طراحی و تولید سیستم هواشناسی و پایش پارامترهای فیزیکی مبتنی بر هوش مصنوعی(AI) با استفاده از انرژی خورشیدی گردیده است. این سیستم علاوه بر سنجش پارامترهایی مانند دما، رطوبت، جهت باد، وزش باد و سنجش میزان باران، با ثبت و نگهداری داده ها، پیش بینی شرایط محیطی را از طریق هوش مصنوعی ممکن می‌سازد. این پروژه هم‌اکنون در استان کرمان در حال اجرا است.

دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت بهین رایانه نقشینه از پیشنهاد انجام پروژه‌های عملی در راستای طراحی و تولید محصولات جدید و افزایش دانش خود استقبال می نماید. در‌صورتی که متخصصین و صنعتگران گرامی علاقمند به انجام پروژه‌های مشترک علمی باشند، این مجموعه آمادگی خود را جهت اجرای طرح‌های تحقیقاتی و پروژه‌های عملیاتی اعلام می دارد. جهت آگاهی از تولیدات این مجموعه به صفحه محصولات مراجعه فرمایید.